Stomatologia Piastów: ul. Łukasińskiego 25, 05-820 Piastów | tel. 22 723 16 47 | mobile: 535 999 665

Rentgen zęba

W naszym gabinecie oferujemy kompleksowe i profesjonalne wykonanie rentgenu uzębienia, dzięki czemu zyskujecie Państwo na czasie i pieniądzach, gdyż wyleczycie swoje zęby w jednym miejscu.

rentgen zębaZdjęcia radiologiczne są nieodłącznym ogniwem pełnego procesu diagnostycznego. Charakter projekcji i obszar obrazowania zależne są od rodzaju przeprowadzanego zabiegu. Pomagają one w diagnostyce, planowaniu oraz ocenie leczenia chirurgicznego, endodontycznego (kanałowego), niekiedy zachowawczego, ortodontycznego i implantologicznego.

Najczęściej wykonywane są zdjęcia punktowe polegające na wykorzystaniu radiowizjografii, dzięki której oprócz zmniejszonej dawki promieniowania otrzymuje się obraz od razu na ekranie komputera. Wszystkie zdjęcia podlegają archiwizacji oraz w razie potrzeby dalszej obróbce, celem postawienia jak najdokładniejszej diagnozy.

Radiowizjografia

radiowizjografia Radiowizjografia to połączenie badania USG z rentgenem, które jest zapisywane w postaci cyfrowej. Zdjęcie pozwala na szybką i dokładną ocenę uzębienia przy jednoczesnym ograniczeniu szkodliwego promieniowania nawet do 90%.

Podczas badania stomatolog przykłada końcówkę rękawa aparatury i na ekranie monitora natychmiast widać wynik badania - obraz zęba.

rentgen zęba Dzięki radiowizjografii dentysta jest w stanie ocenić długość kanału zęba, gęstość kości, poprawność wypełnienia kanału itp.

Badanie to może także wykryć wczesne stadium najczęściej występującej choroby zębów - próchnicy.

Stosowane przez nas najnowocześniejsze urządzenie umożliwa otrzymanie wyniki w ciągu kilku sekund od wykonania badania i cyfrowy jego zapis.

Stomatologia estetyczna

Nowoczesna stomatologia daje nam możliwości poprawy wyglądu zębów poprzez zmianę ich koloru lub kształtu.
» zobacz więcej

Stomatologia dziecięca

Małych pacjentów otaczamy szczególną opieką, ponieważ często boją się wizyty u stomatologa.
» zobacz więcej

Protetyka

Protetyka to dział stomatologii, zajmujący się poprawianiem oraz odtwarzaniem prawidłowego układu zębów.
» zobacz więcej

Pantomogram

Najnowocześniejszy sprzęt na rynku, w którym zmniejszono do minimum dawkę promieniowania.
» zobacz więcej

Ortodoncja

Ortodoncja pozwala na leczenie wad zgryzu oraz wad szczękowo-twarzowych u dzieci, młodzieży i dorosłych. Leczenie ortodontyczne jest leczeniem długotrwałym.
» zobacz więcej

Leczenie kanałowe

W naszym gabinecie stosujemy leczenie kanałowe pod mikroskopem z zastosowaniem innych specjalistycznych narzędzi.
» zobacz więcej

Stomatologia Piastów: ul. Łukasińskiego 25, 05-820 Piastów | tel. 22 723 16 47 | mobile: 535 999 665 | www.stomatologiapiastow.pl
projekt i wykonanie: webmania.pl