Stomatologia Piastów: ul. Łukasińskiego 25, 05-820 Piastów | tel. 22 723 16 47 | mobile: 535 999 665

Pantomogram

pantomogram zęba Pantomogram, czyli panoramiczny rentgen zębów jest podstawowym badaniem stosowanym w stomatologii. Wykonanie tego typu badania ułatwia diagnostykę pacjenta, a co za tym idzie umożliwia dobranie odpowiedniej metody leczenia.

Prześwietlenie wykonywane jest specjalistycznym aparatem, który poprzez jednoczesny ruch głowicy generującej promieniowanie rentgenowskie oraz rejestratora uzyskuje zdjęcie określonej warstwy twarzoczaszki. Dzięki temu na pantomogramie bardzo dobrze widoczne są wszystkie zęby, górne i dolne, a także otaczające je tkanki.

pantomogram zębów Badanie to jest całkowicie bezbolesne, a czas jego wykonania zależny jest od rodzaju aparatu oraz oczekiwanej jakości zdjęcia, nie zajmuje jednak więcej niż kilkanaście sekund.

Zdjęcie panoramiczne powinien profilaktycznie wykonać każdy Pacjent zgłaszający się do lekarza dentysty, ponieważ jest ono nie tylko niezastąpione podczas leczenia, ale także stanowi dla Pacjenta formę zabezpieczenia, gdyż prezentuje stan jamy ustnej przed rozpoczęciem leczenia.


System Kodak 9000

pantomogram piastów Zdjęcie pantomograficzne to najczęściej pierwszy krok w przypadku diagnozowania. Dostarcza wielu wstępnych, ogólnych informacji. System Kodak 9000 to wysokiej klasy cyfrowy aparat pantomograficzny. Główną przyczyną nieudanych zdjęć pantomograficznych jest niewłaściwe ustawienie pacjenta. Dlatego też w systemie Kodak 9000 wykorzystuje się bardzo skuteczny sposób pozycjonowania pacjenta, który jest zorientowany twarzą w twarz z operatorem. Ułatwia to właściwe pozycjonowanie, redukując tym samym konieczność powtarzania zdjęć. Dwie linie laserowe pomagają właściwie ustawić pacjenta. Podbródek, pionowe uchwyty oraz zagryzak zapewniają stabilność pacjenta.

pantomogram zębów dziecka Na zdjęciu widać zdjęcie pantomograficzne uzębienia dziecka.

Stosowana przez nas aparatura Kodak 9000 to najnowocześniejszy sprzęt na rynku, w którym zmniejszono do minimum dawkę promieniowania.
Stomatologia Piastów: ul. Łukasińskiego 25, 05-820 Piastów | tel. 22 723 16 47 | mobile: 535 999 665 | www.stomatologiapiastow.pl
projekt i wykonanie: webmania.pl